itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Zwiększ swoje dochody z AdSense, prowadząc wersję bloga po angielsku
15 września 2016 r.  /  Zarabianie

Najwięcej pieniędzy w reklamie internetowej AdSense można zarobić, prowadząc bloga anglojęzycznego. Prosta kalkulacja: znających język angielski jest wielokrotnie więcej na świecie, niż osób posługujących się językiem polskim. Wybór języka angielska pozwoli kilkakrotnie zwiększyć dochody z reklam, ale jest też trudny z uwagi na barierę językową. Można jednak z tym sobie poradzić.

Załóżmy że prowadzisz bloga o grach internetowych. Raz w tygodniu umieszczasz tekst napisany w języku polskim, opisujący jedną nową grę. Całkowicie rozumiem, że nie musisz znać języka angielskiego, by blogować w obcym języku. Poza tym co innego znać język i nim się na co dzień posługiwać, a co innego pisać w nim artykuły, co wymaga znacznie większych umiejętności lingwistycznych.

Wystarczy jednak podstawowa znajomość języka angielskiego i wsparcie translatorem Google.

Zacznij od założenia kopii swojego bloga na oddzielnej domenie o nazwie dobrze brzmiącej po angielsku. Jeśli twój blog poza obszarem tekstu posiada informacje po polsku, przetłumacz je na angielski lub usuń.

Następnie przystąp do stworzenia streszczeń (skrótów) swoich polskich tekstów. To jest właśnie pomysł, na ominięcie bariery językowej. Zasada jest prosta: swój teksty składający się z pięciu akapitów skracasz do jednego, pisanego prostym językiem. Im język będzie bardziej prosty, tym lepszy będzie efekt tłumaczenia z pomocą translatora, który nie lubi zdań wielokrotnie złożonych, abstrakcyjnych zwrotów i wtrąceń.

Przetłumaczony tekst sprawdź sam, wyłapując oczywiste błędy, które popełnił translator. Tak przygotowany tekst w języku angielskim wprowadzasz na swojego anglojęzycznego bloga. Oczywiście muszą być na nim zainstalowane reklamy AdSense.

Szybko przekonasz się, że tworzenie bloga w języku angielskim jest szybkie i przyjemne. Pamiętaj tylko o jednym: treść którą tam umieszczasz musi być dobrej jakości. Pomoże ci w tym fakt, że ze swoich dłuższych wpisów robisz skrót, zawierający najważniejsze informacje. Tak skondensowany materiał będzie interesujący dla czytelników znających język angielski, dobrze zaindeksuje się w wyszukiwarkach i wygeneruje znacznie więcej pieniędzy z AdSense niż jego polski odpowiednik.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu