itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Tworzenie bloga to wielkie doświadczenie
2 lipca 2016 r.  /  Porady

Internet wypełniony jest blogami. Dosłownie są to dziesiątki tysięcy blogów, tworzonych przez całkowicie prywatne osoby. Większość z tych miejsc jest mocno przeciętna, wiele pada ofiarami słomianego zapału i tylko część zdobywa szczególną popularność. Wszystkie mają jednak wspólną cechę: ich autorzy biorą udział w wielkim doświadczeniu.

Każda czynność którą wykonujemy pozytywnie wpływa na rozwój naszej osobowości. Bagaż doświadczeń z którym idziemy przez życie stale rośnie i tylko od nas zależy, czym zostanie wypełniony.

Osoba decydująca się na prowadzenie bloga staje się twórcą i bierze udział w niebywałym przedsięwzięciu. Oto decyduje się na poświęcanie swego czasu pisaniu i tworzeniu grupy odbiorców-czytelników.

Każdy opublikowany tekst daje nowe doświadczenie. Jednym z nich jest rozwój pomysłowości i dostrzeganie w życiu interesujących rzeczy, które warto opisać. Równolegle rozwijamy swój warsztat, który polega nie tylko na pisaniu, ale i na pozyskiwaniu, filtrowaniu i przetwarzaniu informacji. Ważny jest też rozwój własnej osobowości, poprzez trenowanie wielu wewnętrznych cech, takich jak samodyscyplina czy odpowiedzialność za to, co się robi i pisze, w tym odpowiedzialność za słowo.

Zupełnie nowym doświadczeniem jest kontakt z czytelnikami. W prywatnym życiu otaczamy się ludźmi, z którymi łączą nas relacje rodzinne, koleżeńskie i zawodowe. Na blogu jesteśmy twórcą i gospodarzem, którego odwiedzają czytelnicy. Wiąże nas z nimi tylko wspólny temat, który poruszamy na blogu. Czytelnicy mają swoje oczekiwania i chętnie dzielą się z nami krytyką w stosunku do tego, co stworzyliśmy. Często jest to krytyka bez przebierania w słowach, z czym musimy sobie poradzić, a gdy to już się stanie, będziemy silniejsi i nabierzemy większego dystansu do siebie.

Tworzenie bloga to wreszcie wejście w nową funkcję społeczną, zalążek autopromocji i mikrocelebryctwo, a czasem wstęp do pisania profesjonalnego, czyli rozwój perspektyw zawodowych.

Prowadzenie bloga to także misja informowania ludzi o tym, co ważne i ciekawe, czyli opiniotwórczość.

Wszystkie wymienione cechy prowadzenia bloga stają się częścią naszego doświadczenia, którego nikt nam już nie zabierze i które z pewnością wykorzystamy w dalszym życiu.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu