itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Staraj się pisać o tym, o czym nie piszą inni
20 grudnia 2017 r.  /  Porady

Kluczem do zdobycia nowych czytelników jest pisanie na tematy, których nie poruszają inni. Nie jest to najważniejsza zasada w życiu blogera, ale jej zastosowanie spowoduje lawinowy wzrost odwiedzających naszą stronę.

Nie chodzi o to, by być na siłę unikalnym lub szukać niszowej tematyki, bo nie tędy droga. Najlepiej będzie przedstawić to na przykładach.

W sieci jest pełno recenzji filmów. Jeśli więc jesteś z zamiłowania recenzentem, rób to w trochę inny sposób. Porzuć klasyczne recenzje i w swoich tekstach skup się nie na grze aktorskiej, tylko na opisywaniu zabawnych momentów lub zaskakujących zmian akcji.

Jeżeli opisujesz gry mobilne, zamiast suchych recenzji wybierz z gry kilka najlepszych cech i je opisz.

Jeśli jesteś blogerem technologicznym i opisujesz ciekawe gadżety, zamiast opisu technicznego przedmiotu napisz, do czego dany przyrząd ci się przyda i jak go wykorzystasz. To będzie bardziej działało na wyobraźnię czytelnika niż ogólna prezentacja.

A jeśli jesteś autorem bloga kulinarnego, oprócz przepisów i zdjęć zamieszczaj opinie osób, które spróbowały danej potrawy. Napisz dokładnie wszystko, co powiedziały o daniu.

W ten prosty sposób wyjdziesz poza kanon tematyki i stworzysz coś unikalnego, co przyciągnie czytelników do twojego bloga.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu