itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Podpisuj teksty na blogu, czytelnicy nie lubią anonimowości
18 listopada 2016 r.  /  Porady

Blog który prowadzisz to twój osobisty projekt, który powinieneś firmować swoim nazwiskiem lub pseudonimem. Od ciebie zależy, którą formę podpisu wybierzesz. Ważne jest to, by każdy tekst, który umieścisz na blogu, był jakoś podpisany. Czytelnik chce wiedzieć, z kim ma do czynienia, poza tym dobrym zwyczajem jest składanie podpisu pod tym, co się napisało.

Z punktu widzenia czytelnika, który widzi tekst bez zaznaczonego autorstwa, taki tekst jest odbierany jako mniej atrakcyjny. Mimo że można się domyślać, że blog jak to blog jest dziełem jednego człowieka, brak podpisu może podświadomie sugerować, że tekst jest przeklejką, cudzą pracą, pracą zbiorową lub zbiorem zdań stworzonym przez generator.

Dlatego absolutnie każdy tekst, który umieszczasz na blogu, musi mieć na dole podpis. Obojętne czy podpiszesz się nazwiskiem, czy samym imieniem, czy pseudonimem - musi to być coś osobistego. Bez tego tekst będzie niepełny i zostanie nie do końca pozytywnie odebrany przez czytelnika.

Oprócz tego pamiętaj, że to co robisz, to na swój sposób przetworzona forma epistolografii, czyli sztuka pisania listów (do czytelnika) w wersji blogowej. Ta sztuka wymaga, aby treść była opatrzona danymi odbiorcy oraz informacją o autorze słów. Każdy lubi otrzymywać listy, a list bez podanego autora traci swój urok. Ta sama zasada dotyczy wszystkich wpisów na twoim blogu.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu