itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Nadużywanie przymiotników to oznaka złego warsztatu
8 grudnia 2016 r.  /  Porady

Przymiotniki działają na wyobraźnię i mają duże znaczenie w literaturze. Na blogu, gdzie liczy się treść i szybkie emocje, przymiotniki są niepotrzebne.

Dla czytelnika twojego tekstu naprawdę nie ma znaczenia, czy opisując jakieś wydarzenie lub rzecz będziesz posiłkował się wyrazami "duży" i "błyskawiczny". To przymiotniki, które poszerzają opis sceny, ale są zupełnie zbędne dla meritum tekstu.

Jeśli nie wierzysz, że im mniej przymiotników, tym lepiej dla twojego tekstu, może przekona cię funkcja programu iA Writer. Jest to jeden z popularniejszych programów dla pisarzy, dziennikarzy i blogerów, korzystających z języka angielskiego. Jedną z jego kluczowych funkcji jest podświetlenie wszystkich przymiotników wprowadzonych do tekstu po to, by autor mógł zobaczyć ile ich jest i mógł usunąć ile się da.

Podsumujmy. "Wielkie czerwone skrzypiące drzwi" to przerost formy i zwykłe lanie wody. Same "drzwi" i to, że "skrzypią", to konkret. I tego się trzymaj.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu