itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Jesteś blogerem, masz misję
4 listopada 2017 r.  /  Porady

O tym że prowadzenie bloga to misja wie niewielu autorów. Misja często jest rozumiana jako górnolotne hasło, związane z idealistyczną misją telewizji publicznej. Bloger ma jednak wszystkie przymioty, którymi chwalą się duże media. Oto one.

Jesteś twórcą

Systematycznie tworzysz autorskie teksty. Jest to zadanie, którego się podjąłeś i które jest częścią twojej życia. Nie każdy jest i może być twórcą, natomiast świat składa się z twórców i odbiorców. Wybierając jedną stronę przyjmujesz ważną, społeczną rolę.

Ludzie cię czytają

Masz grono oddanych czytelników, których informujesz lub którym pomagasz. To osoby, które liczą na ciebie i są wpatrzone w to, co piszesz. Część swojego czasu przeznaczają na twoją twórczość i jesteś za nich w części odpowiedzialny.

Jesteś częścią blogosfery

Chcąc nie chcąc jesteś elementem blogosfery, czyli elementem rosnącego medium, będącego konkurencją dla tradycyjnych gazet i telewizji. Obowiązuje cię niepisany kodeks blogera, masz kolegów po fachu i jesteś jednym z nich.

Jesteś opiniotwórczy

Nawet jeśli piszesz o czymś trywialnym, przedstawiasz swoją opinię, którą inni będą się sugerować w swoich codziennych wyborach. Dlatego ważne jest to co piszesz i czy bierzesz odpowiedzialność za słowo.

Jesteś inspiracją

Czytają cię ludzie, młodzi i starzy, w tym inni blogerzy lub osoby, które stoją przed życiowymi wyzwaniami. Swoim pisaniem umilisz czas wielu z nich, ale dla pewnej grupy będziesz stanowił inspirację do działania.

Dlatego pamiętaj: jeśli jesteś blogerem, masz ważną, odpowiedzialną misję.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu