itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Jak wypromować bloga? Kilka rad na początek
2 sierpnia 2017 r.  /  Porady

Brak czytelników to zmora początkującego blogera. Zdobyć fanów jest trudno i nie pomoże tu żadne gotowe rozwiązanie. O całość trzeba zadbać ręcznie samemu. Oto kilka sposobów, które zapewnią nam pierwsze wejścia na bloga.

Dodaj adres bloga do wyszukiwarek

Każda szanująca się wyszukiwarka posiada stronę, na której możemy zgłosić adres bloga do zaindeksowania. Zróbmy to, aby pojawić się wyszukiwarce, ponieważ zawsze da nam to przynajmniej kilka wejść miesięcznie, a jeśli piszemy na poszukiwane tematy, będziemy mieli regularne wejścia.

Wyślij linka znajomym

Ale nie wszystkim. Pamiętaj, że twój blog o kotach czy komputerach nie wszystkich będzie interesował. Wybierz takie grono osób, które dobrze ci życzą i którym bez problemu możesz ukraść trochę czasu, zapraszając na twoją stronę. Do rozsyłanej informacji możesz też dodać prośbę, by przekazali ją dalej, jeśli uznają że warto.

Informację o uruchomieniu bloga umieść w serwisach społecznościowych

Jeśli masz konto na Facebooku, umieść na swoim wallu zaproszenie do wejścia na twojego bloga oraz dodaj adres do strony z informacjami osobistymi. Jeśli masz profil w serwisie Goldenline, umieść linka do bloga w informacjach "o mnie". Umieść adres do bloga we wszystkich serwisach, w których się udzielasz.

Informacja w profilach forumowych

Większość forów dyskusyjnych umożliwia dodawanie krótkich informacji o autorze pod każdą umieszczaną wiadomością. Jeśli jesteś użytkownikiem jakiegokolwiek forum dyskusyjnego, zmień ustawienia swojego profilu tak, aby dopisek pod twoimi postami reklamował bloga.

Powyższe sposoby nie zgromadzą tysięcy czytelników, ale dadzą kilkadziesiąt pewnych wejść na twojego bloga, co w chwili jego uruchomienia będzie na wagę złota.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu