itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Ile pieniędzy można zarobić w AdSense?
16 czerwca 2016 r.  /  Zarabianie

Dużo. Bardzo dużo. I mało lub wcale. Wszystko zależy od naszego zaangażowania w rozwój bloga, obranej tematyki i konkurencji. Najlepiej przygotować się na niski poziom zarobków, aby uniknąć rozczarowania i od początku pracować na rzecz jego podwyższenia.

Zarobkiem z reklam AdSense, jak i innych systemów, rządzi skala i ilość pieniędzy na rynku reklam. Po naszej stronie wszystko zależy od obranej tematyki i zaangażowania w pisanie tekstów, co przekłada się na zdobywanie nowych czytelników. Wszystko zależy od wszystkiego i nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Ale spróbujmy.

Skala i konkurencja wśród blogerów

Z punktu widzenia zarabiania na kliknięciach w reklamy AdSense nie ma znaczenia, czy prowadzimy bloga o filmach czy komputerach. I tu, i tu jest dużo pieniędzy do zdobycia. Problem zaczyna się wtedy, gdy prowadzimy bloga z recenzjami filmowymi, a oprócz naszego istnieją setki podobnych blogów. Wtedy czytelnicy zainteresowani tą tematyką rozlewają się po całej blogosferze, w rezultacie czego posiadamy u siebie tylko garstkę fanów, którzy nie są w stanie wygenerować znaczącego dochodu z reklamy internetowej.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy prowadzimy bloga na zupełnie niszowy temat, na przykład o pożyczkach finansowych. Tu stajemy się konkurencyjni i możemy skupić wokół swojego bloga znaczną część czytelników, którzy będą zainteresowani reklamami kontekstowymi, co może nam wygenerować porządny zysk. Minusem takiego podejścia jest sama nisza, która może nam pomóc, ale i zaszkodzić, jeśli nie wstrzelimy się w potrzeby czytelników i nie zaciekawimy ich na tyle, by nas regularnie odwiedzali.

Zaangażowanie w pisanie tekstów i promocję bloga

Od nas zależy liczba czytelników, której pochodną będzie wysokość naszych zarobków w systemie AdSense. To my piszemy dla nich teksty i przyciągamy ich do siebie. Jeśli dostarczymy artykuły lepszej jakości, tym więcej będziemy mieli odwiedzających, co przełoży się na wzrost dochodu.

Ważna jest też regularność umieszczania nowych wpisów oraz to, na ile skutecznie promujemy naszego bloga.

Wybór tematyki

Nie da się ukryć, że w pewnych dziedzinach reklamy jest znacznie więcej pieniędzy niż w innych oraz że łatwiej jest zostać ekspertem w wąskiej dziedzinie, niż w ogólnej. Przykładowo jeśli prowadzimy bloga o tabletach możemy liczyć na znacznie większe prowizje z reklam niż przy prowadzeniu bloga o komediach romantycznych.

Ale równie łatwo wyobrazić sobie sytuację, że tworzymy bloga dla zakochanych, tematycznie skupionego wokół kilku chwytliwych nisz, na przykład filmów walentynkowych, prezentów dla ukochanych i romantycznych ofert turystycznych. Jeśli wstrzelimy się z tematem, możemy liczyć na sowitą wypłatę z systemu AdSense. Prawdopodobnie wybór tematyki bloga będzie najbardziej kluczowy ze wszystkich sposobów na zmaksymalizowanie dochodów z reklamy internetowej.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu