itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Dobre reklamy AdSense to takie, w które twój czytelnik kliknie świadomie
25 października 2016 r.  /  Zarabianie

Minęły już dawno czasy, gdy reklamy zarabiały same na siebie. Dziś trzeba im pomóc i musi to być pomoc świadoma. Według regulaminu AdSense nie wolno zmuszać czytelników do klikania w reklamy ani umieszczać ich na stronie tak, by były klikane omyłkowo. Co więcej, najwięcej pieniędzy zarobimy za kliknięcia świadome, bo tylko takie mogą przynieść zysk reklamodawcy, które przełoży się na nasze zarobki.

Dobrze pomyśl, gdzie wstawić reklamy

Na pewno nie wstawiaj ich gdzie popadnie. AdSense oferuje wiele formatów i jest ich tyle, że możesz je wcisnąć wszędzie. Na pewno musisz pamiętać, że nie istnieje zasada, że im więcej reklam, tym lepiej lub że będą częściej klikane. To tak nie działa. Praktyka podpowiada, że nawet jeśli umieścisz na stronie wiele reklam, największy dochód przyniesie jedna lub dwie z nich, te umieszczone w najciekawszym dla czytelnika miejscu.

Pozwól przeczytać tekst i zaciekawić reklamą

Częstym błędem popełnianym na blogach jest opakowanie tekstów reklamami. Tekst zaczyna się reklamą, w środku zawiera reklamę i kończy się reklamą. Osoba odpowiedzialna za takie ułożenie próbuje narzucić czytelnikowi reklamy na każdym kroku i zmusić go do kliknięciach. Po drugiej zaś stronie siedzi użytkownik, który takich zagrań nie lubi i "ewolucyjnie" nauczył się, dochodząc w tym do perfekcji, przeskakiwać reklamy wzorkiem

Najlepiej więc będzie, gdy pozwolisz czytelnikowi w spokoju przeczytać tekst, a reklamę wyświetlić mu na końcu lub z boku.

W lewym górnym rogu tekstu

Metod na zamieszczenie reklamy jest wiele. Jedną ze skuteczniejszych jest wstawienie reklamy na samym początku tekstu, już w pierwszym akapicie, pozwalając tekstowi prawą stroną opływać reklamę.

Jest to jednocześnie jeden z bardziej agresywnych sposobów umieszczenia reklamy, bo wbija się w początek tekstu, którego to początku zawsze szuka wzrok czytelnika. Dlatego ważne jest, by wybierając takie miejsce unikać nadmiaru reklam w innych miejscach stron, pozwalając czytelnikowi wytchnąć.

Jedna reklama gwarancją sukcesu

Jedna reklama umieszczona w widocznym miejscu wygeneruje dochód większy, niż kilka reklam rozproszonych po stronie. Dziś nie ma już możliwości, by reklama została przypadkowo kliknięta, a na dodatek czytelnicy nauczyli się omijać reklamy wzrokiem.

Dlatego umieszczajmy reklamy w małej ilości w miejscach, gdzie mogą być dostrzeżone i świadomie kliknięte, bo tylko wtedy przełoży się to na dochód w naszej kieszeni.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu