itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Dlaczego nie powinieneś tworzyć bloga na darmowej platformie
2 stycznia 2018 r.  /  Porady

Bloga można uruchomić na darmowej platformie, jaką zapewnia większość portali. Po zarejestrowaniu się jednym kliknięciem wprowadzisz nazwę, wybierzesz layout i masz gotowego bloga! To dość popularne rozwiązanie, wybierane przez większość początkujących blogerów. Ma ono istotne zalety, ale ma również wady.

Przede wszystkim to co tworzysz nie jest w pełni twoje. Teksty są twoje, to fakt. Ale nie masz kontroli na tym, jak one są wyświetlane. W każdej chwili treść którą wypełniasz bloga może zostać usunięta przez administrację bez podania przyczyny i nic nie będziesz mógł z tym zrobić.

Nie masz też wpływu na adres strony. Nie możesz kupić własnej domeny i wytworzyć wokół niej marki, którą będziesz promował. Adres bloga na darmowej platformie zawsze będzie zawierał adres domeny operatora, więc nie będzie twój, a do tego wszystkie akcje promocyjne które wytworzysz będą promowały cudzą domenę.

Wyobraź sobie, że twój blog zdobywa pewną popularność i zgłasza się do ciebie przedstawiciel znanej firmy, oferując spore pieniądze za umieszczenie reklamy na blogu. Jeżeli korzystasz z platformy blogowej, będziesz musiał odmówić, bo nie masz możliwości zamieszczenia tam reklam.

Jeśli myślisz o prowadzeniu bloga na poważnie i wiążesz z tym swoją przyszłość, zainwestuj we własną domenę i własny serwer. Tylko osobiste miejsce, którym zarządzasz w stu procentach, da ci możliwość rozwoju i w przyszłości nie przyniesie przykrych niespodzianek.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu