itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Data wpisu jest najmniej ważna, usuń ją ze strony głównej bloga
1 września 2017 r.  /  Porady

Teksty na blogu są twoim największym dziełem, dlatego nie powinieneś przykrywać ich innymi informacjami. Wadą wielu blogów jest opakowanie wpisów dodatkami, które odwracają uwagę czytelnika i powodują, że słowo pisane schodzi na drugi plan. Niepotrzebnymi elementami są różnego rodzaju kreski, strzałki, tagi oraz data.

Jeśli chcesz przykuć uwagę czytelnika, który wchodzi na twojego bloga aby sprawdzić, czy zamieściłeś coś nowego, podsuń mu czystą listę tekstów. Zadbaj o to, aby każdy nowy wpis na stronie głównej posiadał tylko tytuł, krótką zajawkę tekstową oraz przycisk "więcej". W tym miejscu często eksponowana jest data wpisu oraz lista tagów. To błąd.

Informację o dacie możesz zamieścić na podstronie z docelowym tekstem. Data jest przypisana do danego tekstu, a nie do strony głównej. Z punktu widzenia czytelnika wchodzącego na stronę nie ma znaczenia, czy tekst został umieszczony dzisiaj, czy tydzień temu. Dla czytelnika liczy się tylko to, że jest to nowy tekst, którego jeszcze nie czytał.

Według statystyk, usunięcie dat wpisów ze strony głównej znacząco podnosi klikalność w nowe teksty i zwiększa ruch na stronie.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu