itekst.pl
PORADNIK BLOGERA
PISZ, ZACIEKAWIAJ, ZARABIAJ
STRONA GŁÓWNA   PORADY   NARZĘDZIA   ZARABIANIE  
Cztery powody, dla których warto korzystać z reklam AdSense na blogu
15 lipca 2016 r.  /  Zarabianie

AdSense to niewątpliwie największy i najpopularniejszy system płatnych reklam internetowych, który można instalować na własnych stronach internetowych. Nie każdy może na nim dużo zarobić, za to każdy może spróbować szczęścia i umiejętności. Znam polskich blogerów, którzy z AdSense "wyciągają" po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Ale nie to jest siłą AdSense i o tym będzie dzisiejszy wpis.

Prosty w instalacji

System AdSense jest bajecznie prosty w instalacji na blogu. Z panelu AdSense pobieramy kod reklamy, który umieszczamy w kodzie naszej strony. Od nas zależy, gdzie reklama będzie widoczna.

Z instalacją reklamy AdSense jest tyle samo pracy, co z umieszczeniem na stronie wstawki z filmem Youtube czy osadzeniem mapy internetowej. Po prostu robimy zwykłe kopiuj i wklej i gotowe.

Olbrzymia ilość reklamodawców zagranicznych

Co prawda w Polsce liczy się głównie reklama telewizyjna i prasowa, ale i to się powoli zmienia. W AdSense jest coraz więcej pieniędzy przeznaczonych na polskie reklamy. Oprócz tego mamy dostęp do międzynarodowego kapitału reklamowego, z którego najwięksi inwestują także w reklamę w Polsce.

Dlatego będziemy pozytywnie zaskoczeni, gdy raz na jakiś czas za jedno kliknięcie w reklamę na naszym blogu wpadnie kilkanaście złotych i najprawdopodobniej będą to pieniądze z zagranicznego źródła.

Dopasowanie kontekstowe

Firma dobrze to wymyśliła i reklamy AdSense komunikują się z treścią naszego bloga, wyświetlając tylko te, które mają szansę "chwycić", zaciekawić czytelnik i zostać kliknięte.

Jeśli prowadzimy bloga o samochodach, będą tam się pojawiały wyłącznie reklamy związane z motoryzacją, czyli takie, które mogą zaciekawić naszych czytelników.

Wiele formatów reklamy

Obecnie AdSense oferuje kilkanaście formatów reklamy, od dużych do małych z wyborem kształtu: pionowe, poziome, kwadratowe. Są również reklamy dostosowane do urządzeń mobilnych.

Różne formaty reklam pozwalają nam lepiej dopasować AdSense do naszego bloga. Jeden format możemy umieścić na górze strony, drugi z boku, a trzeci w środku tekstu czy wszędzie tam, gdzie uważamy, że reklama sprawdzi się najlepiej.Poradnik Blogera - profesjonalnie o blogowaniu